Hoşgeldin, Ziyaretçi
Sitemizden yararlanabilmek için Kayıt olmalısınız.

Kullanıcı Adı/E-Posta:
  

Şifreniz:
  

Forumda Ara

(Gelişmiş Arama)

Forum İstatistikleri
» Toplam Üyeler: 5
» Son Üye: Sailor
» Toplam Konular: 37
» Toplam Yorumlar: 42

Detaylı İstatistikler

Kimler Çevrimiçi
Toplam: 1 kullanıcı aktif
» 0 Kayıtlı
» 1 Ziyaretçi

Son Aktiviteler
Ayvalık Pet Shop
Forum: Petshoplar
Son Yorum: Sailor
29-09-2017, Saat: 02:13
» Yorumlar: 0
» Okunma: 32
Merhaba yeniyim.
Forum: Tanışalım & Kaynaşalım
Son Yorum: Zeliha
15-03-2017, Saat: 19:55
» Yorumlar: 2
» Okunma: 67
Kedilerde Astım Hastalığı
Forum: Kedi Bakımı ve Sağlığı
Son Yorum: Zeliha
15-03-2017, Saat: 19:34
» Yorumlar: 0
» Okunma: 34
Köpeklerde Gençlik Hastal...
Forum: Köpek Bakımı ve Sağlığı
Son Yorum: Zeliha
14-03-2017, Saat: 23:38
» Yorumlar: 0
» Okunma: 43
Kaplumbağa Bakımı Nasıl O...
Forum: Kaplumbağalar
Son Yorum: Poyraz
14-03-2017, Saat: 01:22
» Yorumlar: 0
» Okunma: 44
Selam
Forum: Tanışalım & Kaynaşalım
Son Yorum: Poyraz
14-03-2017, Saat: 01:20
» Yorumlar: 2
» Okunma: 78
Köpeklerde İç Parazit Ned...
Forum: Köpek Bakımı ve Sağlığı
Son Yorum: Esin
14-03-2017, Saat: 00:42
» Yorumlar: 0
» Okunma: 44
Xoloitzcuintli Cinsi, Xol...
Forum: Köpek Irkları
Son Yorum: Esin
14-03-2017, Saat: 00:37
» Yorumlar: 0
» Okunma: 38
Amerikan Tilki Tazısı Kök...
Forum: Köpek Irkları
Son Yorum: Esin
14-03-2017, Saat: 00:34
» Yorumlar: 0
» Okunma: 30
Alman Kurdu Özellikleri N...
Forum: Köpek Irkları
Son Yorum: Esin
14-03-2017, Saat: 00:30
» Yorumlar: 0
» Okunma: 28

 
  Ayvalık Pet Shop
Yazar: Sailor - 29-09-2017, Saat: 02:13 - Forum: Petshoplar - Yorum Yok

ayvalik-pet-shop.jpg

Ayvalık'ta Pet Shop hizmeti veren firmamızda evcil dostlarımız için her türlü ihtiyaç ve sarf malzemelerini bulabilirsiniz. Küçük dostlarımızın mama, tuvalet kumu, su kabı, yemek kabı, şampuan ve vitamin ihtiyaçlarını Atatürk Bulvarı Nı: 98/C Ayvalık adresindeki mağazamızdan uygun fiyatlar ile temin edebilirsiniz.

Ayvalık'taki Pet Shoplar arasında ürün çeşitliliği ve hizmet kalitesi ile ön plana çıkan firmamızın web sitesi de yayına girmiştir. Pet Shop mağazamızda sattığımız kedi mamaları, köpek mamaları, akvaryum, kafes gibi tüm malzemeler hakkındaki bilgileri web sitemizden alabilir ve bizimle irtibat kurabilirsiniz.

https://www.ayvalikpetshop.com

Bu konuyu yazdır

  Kedilerde Astım Hastalığı
Yazar: Zeliha - 15-03-2017, Saat: 19:34 - Forum: Kedi Bakımı ve Sağlığı - Yorum Yok

Kedilerde-Ast%C4%B1m-Hastal%C4%B1%C4%9F%...68x512.jpg

Kediler, zor zamanlarda insanların yardımınına yetişen dostlar olarak görülebilmeketedir. Birçok konuda bakıma muhtaç olan bu dostlarımız da insanlar gibi bazı hastalıklar ile mücadele etmek zorunda kalabilirler. Solunum sistemlerinde meydana gelen değişimler, kedilerde Astım Hastalığı ile mücadele etmek zorunda bırakabilirler. Bu hastalık kolay bir şekilde anlaşılamaması nedeni ile veteriner kontrolleri sonucunda belirlendiğini bilmeniz gerekir. Eğer gün içerisinde sık, sık öksürük sesleri alıyor ve kedinizin solunum sistemlerinde rahatsızlıklar tespit edebiliyorsanız bir an önce önlem almanız gerekebilir.

Kediler ile insanlar arasında çoğu zaman aynı belirtiler görülebilmektedir. İnsanlar, Astım Hastalığı ile mücadele ederken sıklıkla görülen öksürük durumu kediler içinde geçerli bir durum olarak gösterilmektedir. Sadece öksürük bir etken olarak gösterilmese de öksürmeye bağlı kusma astımın en belirgin özellikleri arasında yer almaktadır. Kişisel kullanım ürünlerimizin oda içerisindeki etkileri kedileri büyük oranda etkilemektedir. Özellikle parfüm ve deodorant kullanımı Astım Hastalığın oluşmasına büyük zemin hazırlamaktadır.  Kedilerde bu hastalığın tedavisine gelecek olursak;


Veteriner kontrolü aracılığı ile astımı tamamen önlemek mümkün değildir. Bazı ilaçlar, kedilerde meydana gelen Astım Hastalığı'nı sadece kontrol altına alabilmektedir. Kedi türü ve hastalığın derecesine göre uygulanılacak tedavi yöntemleri kedilerde herhangi bir değişikliğin meydana gelmesine izin vermez. Önlemi alınmaz ise öksürük nöbetleri sırasında kedinizin hayatını kaybedebileceğini de bilmeniz gerekmektedir. En ufak bir şüphelenme durumunda veterinere başvurmanızı öneriyoruz.

Bu konuyu yazdır

  Köpeklerde Gençlik Hastalığı
Yazar: Zeliha - 14-03-2017, Saat: 23:38 - Forum: Köpek Bakımı ve Sağlığı - Yorum Yok

K%C3%B6peklerde-Gen%C3%A7lik-Hastal%C4%B...68x333.jpg
Köpeklerde Gençlik Hastalığı
Köpek bakımı konusunda acemi olan kişiler bazı özel durum ve hastalıklardan habersiz bir şekilde yaşamlarını yürütmektedir. Köpeklerde meydana gelebilen gençlik hastalığı, ırk ayrımı olmadan belirli aralıklarla baş belası durumuna gelebilmektedir. Önlemi alınmaması durumlarda hem köpeklerin hem de sahiplerin hayatları büyük tehlike altındadır. Hastalıktan kısaca bahsetmek gerekirsek; Bir tür virüs olarak adlandırılan distemper, köpeklerde büyük bir dengesizlik durumları gösterir. Bir anda meydana gelen kusma, ateş, yürüyüş bozukluğu, iştahsızlık gibi durumlar bu hastalığın bir habercisi olarak görülebilmektedir. Bulaşıcı bir etki göstermeleri nedeni ile kısa sürede sağlıklı köpeklerin de bu hastalıkla mücadele etmeleri gerektiğini bilmeniz gerekmektedir.

Özellikle Gençlik Hastalığı şüphesi ile karşılaşılan köpeklerin bakımları özel bir şekilde yapılmalıdır. Hassas olan bu dönem içerisinde başta hijyenik ortamın sağlanması gerekmekte olup veteriner bakımlarının eksiksiz bir şekilde yapılması önerilmektedir. Aşı ve alerji durumlarına karşın uygulanan tedavi yöntemleri bu hastalığın görülme riskini ortadan kaldırmaktadır. Gençlik Hastalığı köpeklerde genellikle isal gibi durumlara neden olabileceği için gün içerisinde sıvı takviyesinin büyük bir öneme sahip olunacağı bilinmelidir. Veterinerler, bu konu ile ilgili beslenme takvimlerini özel olarak hazırlamakta olup ekstra olarak dikkat etmeniz gereken hususlar hakkında bilgiler vermektedir. Köpeğinizin bulunduğu alan, yemek kabı, su kabı gibi gereçleri sürekli değiştirilmeli ve temiz bir şekilde bulundurulmalıdır. Bu konuda en önemli durumun köpeğinizin bağışıklık sistemi ile ilgili olduğunu unutmayın.

Bu konuyu yazdır

Question Kaplumbağa Bakımı Nasıl Olmalıdır
Yazar: Poyraz - 14-03-2017, Saat: 01:22 - Forum: Kaplumbağalar - Yorum Yok

Kaplumba%C4%9Fa-Bak%C4%B1m%C4%B1-Nas%C4%...68x542.jpg
Kaplumbağa Bakımı Nasıl Olmalıdır
Kaplumbağalar konusunda bilgi edinerek sahiplenme düşüncesi yürüten kişiler için hazırladığımız bu yazı rehber görevi olarak görülmelidir. Hayvanlar dünyası içerisinde en hassas bir duyarlı varlıklar olarak adlandırılan kaplumbağalar, sahipleri tarafından ilgi görmek ve temizliklerine önem göstermelerini istemektedirler. Oldukça uzun bir ömre sahip olmalarından dolayı bu küçük dostlar ile kuracağınız bağlantı oldukça uzun bir süreyi kapsayacaktır. Yaşam alanlarını özel olarak seçip akvaryumlarını temiz ve yaşanılabilir bir genişlikte tercih etmeniz gerekmektedir.

Yaşam alanları bu canlılar için oldukça önemlidir. Akvaryum tasarımları konusunda çeşitli ojeler satın olarak onlara özel dekorlar oluşturabilir, kendilerini güvende ve eğlenceli bir ortamda hissetmelerine olanak sağlayabilirsiniz. Bu tür canlıların her türlü besini yiyebileceklerini düşünüyorsanız oldukça yanılıyorsunuz. yavru konumunda yer alan kaplumbağalar sadece et tüketimini tercih ederler. Yaşın ilerleme durumuna göre et tercihi yavaş yavaş ot seçimlerine doğru yönelmektedir. Yaş gruplarına uygun kaliteli mama seçimleri dostlarını mutlu edebilmenin en güzel yöntemleri arasında yer almaktadır.

Kaplumbağalar oldukça hassas bir yapıya sahip olmaları nedeni ile yaşam alanları sürekli kontrol altına alınıp gerekli görülen durumlarda kesinlikle temizlenmesi gerekildiğini hatırlatmak istiyoruz. Başı boş bırakılan bu canlılar, belirli bir süreden sonra bakteri üretim merkezine gelebilecekleri için sahiplerinin sağlıklarına da olumsuz etkilerde bulunabilirler. Bu canlı türü için ortamın herhangi bir türü yoktur. Bulundukları ortama kısa bir süre alışkanlık göstermeleri nedeni ile tercih edildiklerinden söyleyebiliriz. Unutmayın ki kaplumbağalar ne kadar da evcil yaratıklar olarak görülseler de eğitime kapalı bir ruh hallerine sahiptir.

Bu konuyu yazdır

  Köpeklerde İç Parazit Nedir, Belirtisi ve Tedavisi
Yazar: Esin - 14-03-2017, Saat: 00:42 - Forum: Köpek Bakımı ve Sağlığı - Yorum Yok

Köpekler uzun yıllar yanımızda barınabilen en sadık dostlarımız. Peki bu dostlarımızın ne gibi hastalıklarına şahit olacağız bu süreçte?
KÖPEKLERDE İÇ PARAZİT NEDİR, BELİRTİSİ VE TEDAVİSİ
Köpeklerin en bilindik hastalıklarından biri parazitlerdir. Parazitler köpeklerden insanlara bulaşabilir ve bu yüzden dikkat edilmesi gereken bir rahatsızlıktır. İç parazitler çok hızlı bir şekilde yayılabilir. Köpeğin yapmış olduğu dışkıyla kendini dışarı atan parazitler; önce çevreye yayılır, sonra başka bir köpeğe bulaşır. Diğer köpekler dışkılarını bırakırken parazitler tüylere yayılır ve buradan da insanlara bulaşır.

Köpeğinizde iç parazit olup olmadığını anlayabilmeniz için köpeğinizi gözlemlemeniz gerekiyor. Aslında bu tanıyı kesin olarak koyabilecek kişiler kesinlikle veterinerlerdir. Biz yine de belirtilerinden bahsedelim, böyle bir gözlemde bulunursanız ve belirtiler köpeğinizde parazit olduğu konusunda sizi şüphelendiriyorsa, mutlaka veterinere başvurun.

İÇ PARAZİT BELİRTİLERİ NELERDİR?
V0v0Gj.jpg

İç parazit denince akla tenyalar ve bağırsak solucanları adı verilen kurtlar gelmektedir. Köpeklerin biyolojisi ve bünyesi iç parazitler için oldukça uygun bir yaşam alanıdır. Bu nedenle köpeklerde bu hastalığa rastlama ihtimaliniz çok yüksektir. Köpeklere yapılan iç parazit aşılarında, bu parazitleri önleyici maddeler bulunmaktadır fakat aşıları tam olan bir köpekte bile iç parazit nadir de olsa görülebilir.

Aşağıda sıralanmış olan maddelerden herhangi biri yada bir kaçı köpeğinizde bulunuyorsa mutlaka bir veteriner kontrolü öneriyoruz:

– Köpeğinizin öksürmeye başlaması,

lg.php?cppv=1&cpp=HtNZWHx3NzRjK2xib3gwSz...d3l3PXw%3D– Köpeğinizin iştahsız ve halsiz olma durumu,

– Köpeğinizde karın ağrısı, bununla birlikte ishal tespiti,

– Köpeğinizin dışkısı üzerinde beyaz ve sarı renklerde pirinç benzeri şekiller tespit etme,

– Köpeğinizin anla bölgesinin sürekli kaşınması,

– Köpeğinizin anal bölgesinin çevresinde ip benzeri cisimlerin gözlemlenmesi,
– Köpeğinizin tüylerinde sertleşme.


nRLRaB.jpg
İç parazit tedavisinin farklı şekilleri bulunmaktadır. Tedaviye başlanılması için önce köpeğinizdeki parazitin türü tespit edilmeli ve tedavi parazit türüne bağlı olarak uygulanmaya başlanmalıdır. Her parazit için aynı tedavi uygulaması yapılmamaktadır.

Bazen öyle durumlar gelişebilmektedir ki; sade köpek değil çevresi de tedaviye dahil olabilmektedir. Dışkı örneği sayesinde tedavinin ne kadar kısmının yeterli olacağı ve sadece köpek yada köpek ve köpeğin çevresinin de tedaviye dahil olup olmayacağı kararına varılmaktadır.

İç parazit tedavileri aşı ve parazit önleyici ilaçlar ile yapılmaktadır. En uygun ilaç ve tedavi yöntemi veteriner tarafından belirlenmekte ve bu doğrultuda en sağlıklı sonuç alınmaktadır. Tedavi süresi boyunca veteriner köpeğinizi sık sık kontrol etmek isteyebilir bu nedenle veteriner kontrollerini aksatmamaya özen göstermelisiniz. Tedavi bittikten sonraki süreç içerisinde de köpeğinizden yeni bir dışkı örneği almak isteyebilir bu konuda da duyarlı olmanızı öneririz.

İÇ PARAZİTLERDEN KORUNMA YÖNTEMLERİ
ldvd8g.jpg
Birçok hastalıkta olduğu gibi iç parazitlerden korunmanın yolları düzenli sağlık kontrolleri ve zamanında uygulanmış olan aşılardır. Bunun dışında sizin üstünüze düşen görev ise köpeğinizi sahipsiz olan dışarıdaki sokak köpekleriyle çok fazla yan yana getirmemeniz olacaktır. Çünkü dışarıdaki köpekten iç parazit bulaşma ihtimali yüksektir. Bunun dışında köpeğinizin dışkısını kesinlikle olduğu yerde bırakmamalısınız. Bu oluşabilecek iç parazit rahatsızlığının önüne geçmeniz için önemli bir koşuldur.

Eğer bütün bunlara rağmen köpeğinizde iç parazit oluşma ihtimalinden şüpheleniyorsanız, veteriner hekim aracılığıyla uygun iç parazit ilacı alabilirsiniz.

Bu konuyu yazdır

  Xoloitzcuintli Cinsi, Xoloitzcuintli Özellikleri ve Bakımı
Yazar: Esin - 14-03-2017, Saat: 00:37 - Forum: Köpek Irkları - Yorum Yok

Xoloitzcuintli (Türkçe telaffuzu; Soloitsukuintli) köken olarak Meksika ve Orta Amerika kökenlidir ve bu bölgede  “doctor” takma ismiyle popüler olarak tanınmaktadır. Ülkemizdeyse zor tellafuzu nedeniyle bizler genellikle kısaca “Xolo/Zolo” olarak telaffuz ediyoruz. İlk bakışta Xoloitzcuintli’lerin kesinlikle çekici bir görünümü olmadığını söyleyebilmek mümkün. Buruşuk alnı, kendine has göz yapısı ve anteni andıran kulak tipiyle ve Mohawk kafa yapısıyla kesinlikle etkileyici bir görünümleri yok. Hatta birçok yabancı kaynakta dahi bu köpeği sahip olduğu fiziksel özellikleri nedeniyle yalnızca annesinin sevebileceği konusunda yaygın espriler yer alıyor.
V0v08v.jpg

Fakat bu cinsi önemli kılan dış görünüşünden ziyade Xoloitzcuintli’nin sahip olduğu diğer özellikler. Özellikle tüysüz yapısı Xoloitzcuintli cinsi köpekleri köpek alerjisi olan veya köpek tüyleri yüzünden sürekli hapşırmak zorunda kalan sahiplerini rahatlatan cinsten bir köpek. Ayrıca tüysüz olması kaslı görünütüsünün daha kolay ortaya çıkmasına yardımcı oluyor. Her ne kadar bir kısım bu köpei “tatlı” olarak değerlendirse de gerçek bir yetiştiricinin elinde korkunç görüntülerinin olabildikleri kesin.

XOLOİTZCUİNTLİ BOYUTLARI

Xolo’lar günümüzde 3 farklı boyutta bulunuyor. Bu boyutları sayesinde bahçeden eve kadar her tip köpek yetiştiricisine hitap eden bir köpek haline geliyor. İlk ve en küçük boyutu “Toy” olarak adlandırılır. Bu ölçüdeki Xolo’lar 35 ile 30 cm arasında büyüklüğe sahiptir. Orta boyuttaki Xolo’lar ise 35-45 cm arasında uzunluğa sahiptir. Bu ırkın en büyük olan tipiyse 150 cm’ye kadar ulaşabilmektedir. Genel olarak bu ırkın 30 ile 100 cm arasında değişen boyutlara sahip olduğu yorumunu yapabiliriz.

XOLOİTZCUİNTLİ BAKIMI
nRLR9M.jpg

Xoloitzcuintli’nin tüysüz bir deriye sahip olması onları ne yazık ki bakım açısından daha kolay bir hayvan haline getirmiyor. Öyle ki Xoloitzcuintli’ler haftalık olarak banyo yapma ihtiyacı hissediyor. Ayrıca derilerine nazik şampuan ürünlerin veya yağların uygulanması gerekiyor. Bir diğer önemli konu da daha evinize sokmadan önce Xoloitzcuintli’nin aşısını ve kurt aşısını yaptırmış olmanız gerekiyor. Xoloitzcuintli’lerin tırnakları da kolayca uzayabilmektedir. Genelde zeminde tırnaklarının sesi duyulduğu anda kısaltma işleminin yapılması gerekmektedir.

Bu konuyu yazdır

  Amerikan Tilki Tazısı Kökeni Özellikleri ve Bakımı
Yazar: Esin - 14-03-2017, Saat: 00:34 - Forum: Köpek Irkları - Yorum Yok

Amerikan Tilki Tazısı köken olarak Fransa ve İrlanda’dan getirilen fokshaund cinsinden üretilmiştir. 1650’nin sonları ve 1700’ün başlarında ortaya çıkan bu köpek ırkının tüyleri genellikle beyaz üstüne siyah veya kırmızı şeklindedir. İnce uzun ve düz kemikli ön bacak yapısına sahiptir. Amerikan Tilki Tazılarının arka bacakları ön bacaklarının aksine arkaya doğru meyillidir. Bilinen en eski safkan ırklardan biri olan Amerikan tilki tazıları oldukça sevecen ve cana yakın mizaçlarıyla da dikkat çeken sayılı tazılardan biridir. Amerikan Tilki tazılarının global ve İngilizcedeki isim karşılığı American Foxhound‘dır.
Ly1yGo.jpg

AMERİKAN TİLKİ TAZISININ ÖZELLİKLERİ

Amerikan Tilki Tazıları karakter tipi açısından oldukça cana yakın ve anlaşılabilir hayvanlardır.  Yine de tazı sınıfının yaygın olarak görülen bağımsızlık ve dik başlılık özellikleri Foxhound’ların da karakterindeki en belirgin özelliklerinin arasında yer almaktadır. Avcı mizaçları gereği av köpeği olarak yetiştirilmeye uygunlarıdır, çoğu zaman insanların komut vermelerine gerek kalmaksızın dahi başarılı bir avı gerçekleştirebilirler.

Sürekli sürüler halinde gezinmeye alışkın olan bu ırkın köpekleri etrafındaki diğer hayvanlarla anlaşabilir ve oldukça iyi geçinebilirler. Kalabalık ortamlara kolayca uyum sağlayabilen bu köpeklerin aile köpeği haline getirilmesi de basit eğitimlerle kolaylıkla sağlanabilir.

Tüm köpek türlerinde olduğu gibi Foxhound’ların da sıklıkla sosyalleşmeye farklı insanlarla ve köpeklerle bir arada durmaya ihtiyacı vardır. Yavruluk sürecinden itibaren sosyal bir ortam içerisinde büyütülen Foxhound’lar erişkinliklerinde iyi ve herkese karşı dost canlısı bir köpek haline gelebilirler.

r3Z3ym.gif

AMERİKAN TİLKİ TAZISI BAKIMI

Foxhound’ların en belirgin özelliği avcı mizaçlı köpekleri olmalarıdır. Uzun yollar katetmek için uygun vücut yapıları ve enerjileri vardır. Şayet, ev ortamı içerisinde beslenecekse enerjisinin boşaltımının sağlanması için uzun yürüyüşlere çıkartılması ve egzersizlere ihtiyaç duyulacaktır.  Apartman ortamına tam olarak uyum sağlamayacak bir ırk olan bu köpekleri daha çok bahçeli evler içerisinde beslemeye uygundur. Sürekli sürü halinde olmaya alışkın olan bu ırkın hayvanları yalnız başına bırakıldığında kendini kötü hissedebilirler.

7qMqQY.jpg

Eğitimleri sırasında mutlaka sevecen ve ödül yöntemine dayalı eğitimler uygulanmalıdır. Ceza ile uygulanan eğitimler bu köpekleri yıpratmakta ve istenilen sonucun elde edilmemesine neden olmaktadır. Kısa tüylerinin bakımı son derece kolaydır uzun zaman aralıklarıyla yalnızca ölü tüylerin üzerinden alınması amacıyla taranması yeterli olacaktır.

Bu konuyu yazdır

  Alman Kurdu Özellikleri Nasıl Bir Köpektir?
Yazar: Esin - 14-03-2017, Saat: 00:30 - Forum: Köpek Irkları - Yorum Yok

Alman Kurdu aslında Alman Çoban Köpeği olarak isimlendirilmiş bir köpek cinsidir fakat ülkemizde çoğu kişi Alman Kurdu olarak ismini söylemektedir.Peki Alman Kurdu Özellikleri ve bakımı nasıldır?

Güçlü ve dengeli bir yapısı vardır.Kahverengi ve Siyah renkte olabilmektedirler.Burunları her zaman siyah renktedir.Hafiften diktörtgen bir yapıda vücutları vardır.Kemik yapıları çok güçlüdür.Başı vücudunla her zaman orantılı şekildedir.Dişleride son derece kuvvetlidir.Kulakları Dik ve öne bakan biçimdedir.Fakat 6 Aylıktan küçük yavrularda kulaklar kıvrık şekilde olabilir.Gözleri badem gibidir ve çok zekice bakar.Arka ve Ön bacakları adaleli şekildedir.Ayakları sert şekildedir.Uzun veya kısa bir şekilde tüyleri olabilmektedir.

JanaOo.jpg

ALMAN KURDU ÖZELLİKLERİ NELERDİR?

Alman Kurdu Özellikleri açısından Genelde iş köpeği olarak kullanılmaktadır ve korku nedir bilmeyen dikkatli bir köpek cinsidir.Cesurdur, neşelidir aynı zamanda cok itaatkar bir köpektir.Öğrenmeye çok hevesli olmasınla sevilirler.Sadakat açısından diğer köpeklere oranlara daha fazla Sadakat duygusu olan bir köpektir.


Kendinden emin bir yapıları vardır ama düşmanca bakmazlar.Eğitilebilirlik açısından çok yüksek sıralamada yer alan bir köpektir o nedenle öğrenme kapasiteleride son derece fazladır.Ailelerine karşı düşkün olmaları ve onlarla vakit geçirmeleri çok hoşlarına gider fakat düşmanlara karşıda bir o kadar mesafe içersindedir.Yalnız kalmaya çok uzun dayanabilen bir ırk değildir.Alman Kurdu Çok Havlar mı? Bu köpek gerektiği zamanlarda havlayabilmektedir.

Çok yüksek Korumacı duyguları olmasından dolayı küçük yaşlardan itibaren iyi bir eğitim alması gerekmektedir.Aşırıya kaçmaması önemlidir.Diğer hayvanlarla arası küçük yaşlarda beraber olmasına bağlıdır.İyi bir sosyalleştirme hem hayvanlara karşı hemde insanlara karşı iyi bir tutum içersinde olmasını sağlar.Dikkatsiz üretim ve eğitimdeki yanlışlıklar yüzünden Saldırı durumları yaşanmıştır ama bunun nedeni tamamen yazdığımız nedenden dolayıdır.Güzel üretilen ve eğitimi iyi alan bir Alman Çoban Köpeği son derece güvenilir bir ırk olmaktadır.Kalça sorunu çok fazla rastlanmaktadır.
O070yQ.jpg

Küçük yaşlardan itibaren itaat konusunda eğitimlere başlaması gerekir.Bu köpeği alırken özellikle iyi bir üreticiden almanız son derece önemlidir.Bazıları çünkü çekingen yapıdadır ve huysuzluk yaparlar.Bu karakterde olanlar korku sebebinle ısırmaya eğilimlidirler.Yavruyu almadan önce muhakkak ailesine anne babasına köpeğin bakmanızı öneriririz.Cezaya dayalı eğitim bu köpekler için uygun bir eğitim yolu değildir.Aşırı şekilde zeki olduklarından dolayı bu köpekler her konuda başarılı olabilir.Çoban köpekliği ayrıca koruma köpekliği ve polis, asker köpeği olarakta faydalanılan bir cinstir.Son derece Popüler olan Ülkemizde çok sık beslenen bir köpektir Alman Çoban Köpeği.

Yükseklik Erkekde 60 – 65 cm
Yükseklik Dişide 55 – 60 cm
Kilo Erkekde 35 – 40 Kg
Kilo Dişide 35 – 40 Kg

Alman Çoban Köpeği ilk defa köpek besleyecek biri için uygunmudur? Bu köpek cok fazla dominant karakterde bir köpek değildir ilk defa köpek besleyecekler tercih edebilir ama yinede tecrübeli sahipler en azından öncedende köpek beslemiş biri için cok daha uygundur.

Alman Kurdu Bakımı Nasıldır?Alman Kurdu Evde beslenir mi? Eğer yeterli egzersizi sağlayabilecek zamanınız varsa ev içinde uygun bir köpek olarak gösterilmektedir.Yoğun şekilde hareket etmekten hoşlanmaktadır.Yinede bahçesi olan için özellikle sürekli ilgilenebilecek durumdaysanız geniş bir bahçeli evde daha fazla mutlu olacaktır.

Çok Tüy Döker mi? bu ırk sürekli azda olsa tüy dökebilen bir ırktır.Mevsimsel tüy dökümleri ise oldukça yoğun şekilde olabilmektedir.Evde besleyenler için tüy problemi sorun olacaksa fırçalama ile bu sorunu azaltabilirsiniz.Bu köpeği en fazla yılda 1 defa yıkamanız önerilir.

Adındanda anlaşıldığı gibi Alman Kurdu Almanya kökenli bir ırktır.Birçok üretici bir araya gelmiş ve eğitilebilirlik açısından yüksek ve itaatkar bir köpek olan olan Alman Çoban Köpeğini oluşturmuşlardır.1899 yılında ilk defa bu köpek bu isimle kayıt edilmiştir.Birçok yarışmalara sokulmuş ve son derece başarılı olmuştur.

ALMAN KURDU FİYATLARIAlman kurt köpeği fiyatları anne ve baba seceresine göre çok farklılık göstermekte. Secereli bir yavru 1500 Lira ile 9000 Lira arasında değişmekte.Üstte resimde gördüğünüz siyah dişi Kurt köpeğinin fiyatı 2500 Euro civarındadır..
ALMAN KURT KÖPEĞİ RESİMLERİ – ALMAN ÇOBAN KÖPEĞİ RESİMLERİ
z3r3J6.jpg
GBoBy6.jpg
yELEzy.jpg
6959J7.jpg
W01072.jpg
R0o0n6.jpg
p0B06m.jpg

Bu konuyu yazdır

  Lakeland Teriyeri Cinsi Köpek, Özellikleri ve Bakımı
Yazar: Esin - 14-03-2017, Saat: 00:26 - Forum: Köpek Irkları - Yorum Yok


Lakeland Terrier önceden farklı isimlerle anılmıştır. Geçmiş zamanlarda Fell Terrier ve Bedlington Terrier olarak çağırılmış olup orijinal adı Patterdale Terrier’dir. Bu ırk İngiltere’de Lake bölgesinde farklı ırkların melezlenmesiyle ortaya çıkmış bir ırktır. Bu ırkların; Wire Fox Terrier, Old English Black and Tan Terrier, Dandie Dinmont, Border Terrier ve Bedlington olduğu bilinmektedir. Bu ırkın geliştirilme nedeni su samuru ve tilki, porsuk gibi hayvanların avını yapmasıydı.

ldvdEl.jpg

Buna bağlı olarak dağlık ve engebeli arazilere karşı dayanıklı ve çevik bir yapıya sahipti. Aynı zamanda çok iyi yüzme bilen bu ırk avını kovalar ve yakalayana kadar peşini bırakmaz, daha sonra da tahmin edileceği üzere öldürür. Zamanla kendinden söz ettirmeyi başaran Lakeland Terrieri sıkça aranan bir pet ve show köpeği halini almıştır. 1934 yılında AKC tarafından kabul edilmiş ve kayıtlara geçmiştir.

Lakeland Terrieri parmak ucunda duruyormuş gibi bir tiplemeye sahiptir. Kuzey İngiltere’de Cumberland bölgesinde yetiştirilmiş bir ırktır. Kümes ve çiftliklere zararlı hayvanları avlamak amacı taşırlar. Vücut yapısı olarak Welsh Terrierini andırmasına rağmen daha küçük görünümlüdür.

Vücudu kare şeklini andırır. Kafa yapısı uzundur, kulakları öne doğru V şeklinde düşük ve küçüktür. Gözleri koyu renkli ya da badem rengi olabilir ayrıca orta büyüklüktedir. Burnu uzun yüzünün hemen ucunda ve siyah renktir. Çene yapısı oldukça kuvvetlidir. Göğsü vücudunun diğer bölgelerine oranla daha derin yapılıdır ve dar yerlere rahatça girebilmesini kolaylaştıracak şekilde minyondur. Lakeland Terrierinin kürkü çift katmanlıdır ve kaba- sert tüylerden oluşur. Bu kırk zor şartlarda ırkın korunmasına yardımcı olur, bir nevi koruyucu görev üstlenir.

Kürkün rengi; tek renk ya da sırtta iki farklı renkte olabilmesinin yanında, siyah, siyah- ten, buğday rengi, kızıl- mavi, boz, boz- ten olabilir. Bu ırk yavruyken koyu renkli olarak Dünya’ya gelir fakat zamanla erişkinlik rengi üstüne oturur. Bacaklarda ve boyunda tüy daha yoğun ve uzundur. Lakeland’ın kuyruğu dik pozisyondadır ve genellikle kuyrukları kısaltılır.

LAKELAND TERRİERİ KARAKTERİ


İnatçı ve kararlı karakterinin yanında eşeli, sevecen ve hareketli bir tavır taşıyan Lakeland Terrieri, oldukça sempatik ve ailesine düşkün bir ırktır. Cesur ve kendine güveni tam olan bir köpektir. Fazla havlama eğilimi gösterebilirler ve diğer Terrier ırkları gibi toprağı kazmayı severler. Çocuklarla iyi anlaştığı doğrudur.
nRLRE1.jpg

Oyuncaklarını ve yemeğini korumayı seven bu ırkın eğitimi biraz zaman alabilir. Zeki bir köpektir, öğrenmeye açıktır fakat tuvalet eğitimi konusunda inatçı tavırlar sergiler. Diğer köpeklere karşı agresif bir tutum sergilemez, fazla tavır almaz. Küçükken sosyalleştirilme yapılmazsa diğer ev hayvanlarını sevmeyebilir ve onları kovalar.

Lakeland Terrieri Bakımı, Egzersiz İhtiyacı ve Yaşam Alanı


Hemen hemen hiç tüy dökmemesiyle bilinen bu ırkın bakımı kolaydır. Sadece bilinmesi gereken bazı ırka has durumlar vardır. Lakeland Terrierinin tüyleri kalın ve kaba olduğu için ölü tüylerini kendi başına rahatça dökemez. Bu nedenle tüy dökümü zamanı köpeğinizin ölü tüylerini elinizle çekerek uzaklaştırabilirsiniz. Ölü tüyler, yeni ve canlı tüylerden kolayca arındırılabilir ekstra bir çaba harcamanıza gerek yoktur. Bunun dışında kulak girişini kapatan ve parmak aralarındaki tüylerin düzenli olarak tıraş edilmesi gerekir.
vbnbZO.jpg

Lakeland Terrieri çok enerjik bir ırk olduğu için ona düzenli egzersizler yaptırmanız gerekmektedir. Ara ara onu güvenli bir çevrede kendi haline bırakmalısınız. Kendisiyle vakit geçirmeli, özgürce koşup yürüyebilmeli, oyun oynayabilmelidir. Bunun dışında çeşitli spor aktivitelerine uyum sağlayabilecek bir ırk olduğu için köpeğinizi bu tür aktivitelerle de meşgul edebilirsiniz.

Lakeland Terrieri ev içinde çok aktif olduğu için bahçesiz bir eve kolayca uyum sağlayabilir. Apartman hayatı, ev içi yaşamı bu köpek için herhangi bir sorun yaratmaz.

Bu konuyu yazdır

  Fin Spitz Cinsi Köpek, Özellikleri ve Bakımı
Yazar: Esin - 14-03-2017, Saat: 00:19 - Forum: Köpek Irkları - Yorum Yok


AKC kayıt sıralamasının 130. ırkı olan Fin Spitz, 1987 yılında resmi olarak kabul görmüş bir ırktır. İsmi aslen Finnish Spitz’dir. Bu ırk avcı kabileleri tarafından 2000 yıl önce Volga Nehri bölgesinden (Rusya) günümüz Finlandiyasına getirilmiştir.

Finlandiya’nın ulusal köpeği olarak kabul gören ırkın; şarkılarda ve ulusal marşlarda adının geçtiği bilinmektedir. Ayrıca İskandinav ülkelerinde oldukça popüler bir köpektir. Finlandiya dışında genel olarak ev köpeği olarak sahiplenilir.
Fin Spitz’in en belirgin fiziksel özelliği tilkiye benziyor olmasıdır. Sadece kafasıyla değil bütün vücuduyla tilkiye benzeyen ırkın popüleritesi buna bağlı olarakta artmıştır. Kendine has havasıyla insanların yanında av köpeği olarak yer alır. Genel olarak kuş ve küçük hayvan avında kullanılır. Avını gördüğü an havlayarak sahibini yönlendirir ve en usta şekilde avcılığını sergiler.

Irkın kafa yapısına baktığımızda kulakları hemen başının üzerinde ve dik konumdadır. Gözleri genellikle badem şeklinde ve koyu renkli olur. Dipten uca daralan ve sivrileşen bir burun yapısına sahiptir, burun ve dudakları siyah renk olmak zorundadır. Tam bir kuzeyli görüntüsüne sahip olan Fin Spitz, kıvrık kuyruğu ve kürküyle dikkat çeker. Kürkü çitf katmanlıdır, kızıl-altın kürk rengi ırka inanılmaz bir hava katar. Vücudu simetrik ve kare görünümlüdür. Yavru Fin Spitzler ilk doğduklarında koyu renkli olarak dünyaya gelirler, ardından kızılımsı renge dönerler.

FİN SPİTZ KARAKTERİ
37Y7D5.jpg
Cana yakınlığıyla bilinen Fin Spitz, sanlarla yakın bağlar kurmaktan ve dikkatleri üzerinde toplamaktan büyük keyif alır. Her zaman merkezde olmak onu fazlasıyla mutlu eder ve ırk sürekli olarak enerji doludur, buna bağlı olarak da oyun oynamaya bayılır. Zekiliği karşısında dudak uçuklatan Fin Spitz oldukça karakterli ve cesaretli bir köpektir.

İtaat eğitimi konusunda ilk başlarda sıkıntı yaşayabilirsiniz fakat sabırlı ve istikrarlı olursanız ilerleyen zamanlarda bu sorunu kolaylıkla geride bırakabilirsiniz. Hemen her yaş grubuyla iyi anlaşır. İnsanları bebek, çocuk, yaşlı diye ayırt etmeksizin hepsini sever. Koruyuculuk içgüdüleri yüksek olduğu için dikkatli olmakta fayda vardır. Zaman zaman yabancı simalara karşı çekingen tavırlar sergileyebilirler. Erkek köpeklerde diğer köpeklere karşı agresif tavırlar görülebilir fakat genel olarak diğer hayvanlarla çok iyi anlaşır.

Fin Spitz geç olgunlaşan bir ırktır. 3,5 yaşından sonra tamamen erginlik dönemine girer. Bu nedenle sabır ve kararlılık isteyen bir köpektir. Özellikle eğitimi konusunda bu faktörler göz önünde bulundurulursa Fin Spitz çok iyi yetişmiş bir köpek olabilir. Bekçilik konusunda içgüdüsel anlamda neredeyse sıfırdır. Eve gelen yabancıyı havlayarak haber verir fakat daha fazlası bu ırktan kesinlikle beklenmemelidir. Irkın havlayan kuş olarak adlandırıldığını biliyoruz. Finlandiyada bu şekilde tanınan ırkın en görmezden gelinemeyecek özelliği sürekli havlamasıdır ki kayıtlar 1 dakikada 160 defa havlayabildiğini gösteriyor. Bu nedenle sahiplenevek olan kişinin havlama ve çıkarabileceği diğer seslere dayanabilir olması önemlidir. Köpek evde değil dışarıda bakılıyorsa daha fazla havlama eğilimi gösterecektir çünkü gördüğü ve duyduğu her şeye havlayabilir.
W010nP.jpg

Finnish Spitz bakımı kolay ve zahmetsizdir. Kutup ırkından olduğu için kürkünün kendi kendini temizleme özelliği vardır. Sadece ölü tüylerden arındırmak için düzenli olacak şekilde sizin belirlediğiniz aralıklara taranmalı ve fırçalanmalıdır. Mevsimsel dönemlerde oldukça yoğun tüy dökerler bu dönemlerde her gün düzenli tarama ve fırçalama yapmanız gerekir. Kürkü kokmaz.

Fin Spitz çok fazla egzersize ihtiyaç duyan köpek ırkları arasındadır. Gün içinde sürekli hareket halinde olduğu halde ekstradan egzersiz yapması gerekir. Yürüyüşe yada koşuya çıktığınızda onunla birlikte spor yapabilirsiniz. Düzenli egzersiz programları uygulandığında çok mutlu olur ve size her zaman sevgiyle yaklaşır.
Yeterli egzersiz ihtiyacı sağlandığında bahçesi olmayan bir evde kalabilir. Ev içinde fazla hareket etmeyi sevmez. Kuzey bölgesine mensup bir ırk olduğu için genellikle serin iklimleri sever.

Bu konuyu yazdır