Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Evde Beslenebilecek 7 Köpek Cinsi
#1
Yaşanılan ortama uygun bir köpek sahiplenmek, köpek sahiplerinin yapabileceği en mantıklı davranış biçimidir. Bu konuda bencil davranmayıp, yaşadığınız ortamda köpeğinizin de rahat etmesi gerektiğini göz ardı etmemelisiniz. Apartman ve ev hayatına uyum sağlayabilecek ırkları iyi bilmeli ve köpek seçiminizi ona göre yapmalısınız.

Bu durum gerçekten çok önemlidir, unutmayalım ki köpekler de kendi başlarına bir birey olarak kabul edilir ve her bireyin kendine uygun bir ortamda yaşamını sürdürmeye hakkı vardır. Köpeklerimizin elinden bu hakkı almayalım.

EVDE BESLENEBİLECEK 7 KÖPEK CİNSİ

– FRANSIZ BULLDOG


8MDP61.jpg

Fransız Bulldog ev içi yaşamına ayak uydurabilecek ve bu yaşam alanı içerisinde rahat edebilecek bir köpek ırkıdır. Boyutu küçük, oldukça sevecen ve ev içinde kendi ihtiyacı kadar aktif olan bir köpektir. Şayet evinizi neşelendirmesi için bir arkadaş arıyorsanız, Fransız Bulldog size çok keyifli anlar yaşatacaktır.

– BULLDOG
ojr0dR.jpg

Ev içi yaşamına ayak uydurabilecek bir başka ırkımız Bulldog. Bu ırk çok az fiziksel aktiviteye ihtiyaç duyduğu için ev içinde sakin bir yaşam sürdürebilir. Zamanlarının bir çoğunu oyun oynamak yerine, sahipleriyle yakın olmakla ve uyumakla geçirirler. Size ve evinize ayak uydurabilecek nadir ırklardan biridir.

– CAVALİER KRAL CHARLES SPANİEL

p0BX2n.jpg

Cavalier Kral Charles Spaniel ev içinde çok aktif bir köpek değildir. Egzersiz ihtiyacı kadar alan onun için yeterli olacaktır. Yani ev içinde çok fazla alana ihtiyaç duymaz. Bu ırkın hayattan tek beklentisi, mümkün oldukça sahibiyle kaliteli vakit geçirmektir. Çok sakin ve uysal olan Cavalier Kral Charles Spaniel, ev içi yaşamı için en uygun köpeklerden biridir.

– PUG

1LMV75.jpg

Pug’lar sevimli görünüşlerinden dolayı git gide popülaritesi artan köpekler arasındadır. Sempatik tavırları ve neşeli halleriyle insanları büyüleyen bir etki bırakırlar. Çok fazla egzersiz ihtiyacı duymamaları ve ev içinde sakin tavır takınmalarından dolayı, ev içi yaşamı için en ideal ırklardan biri olarak bilinir.

– SHİH TZU
W01gpQ.jpg

Shih Tzu sahibiyle vakit geçirmekten aşırı hoşlanan bir köpek ırkıdır. Ayrıca oldukça sosyal olarak tanınır. Yabancılarla, eve gelen misafirlerle ve özellikle çocuklarla çok iyi anlaşır. Genel olarak uysal tavırlı, küçük boyutlu bir ırktır. Aile yaşamına ve ev içi hayatına çok kolay uyum sağlar.

– HAVANESE
m314NZ.jpg

Havanese sevgi dolu olmasıyla tanınır. Uzun tüyleri ve minyon vücuduyla sizi kendine aşık edebilir. Sahibine karşı saygılı ve sevecendir. Onunla mükemmel bir arkadaşlık kurabilirsiniz. Ev içi yaşamına kolaylıkla ayak uydurabilirler.

– TAZI
ZZ7Mjg.jpg
Evde beslenebilecek köpek ırkları arasında Tazı’nın yer alması anormal gibi gözükebilir fakat Tazı, apartman yaşamı için en uygun köpek ırklarından biridir. Bu ırk kısa mesafeli hızları sever. Geniş alanlar ona göre değildir. Bu nedenle bahçeye ve geniş alanlara çok ihtiyaç duymaz. Daha küçük yaşam alanlarına çabuk uyum sağlar ve kendi egzersiz ihtiyacını kendisi oyunlar oynayarak giderebilir.
Heart Hayvanları seven, gönlümüzün efendisidir.  Angel
Ara
Cevapla


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi