Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kedilerde Astım Hastalığı
#1
Kedilerde-Ast%C4%B1m-Hastal%C4%B1%C4%9F%...68x512.jpg

Kediler, zor zamanlarda insanların yardımınına yetişen dostlar olarak görülebilmeketedir. Birçok konuda bakıma muhtaç olan bu dostlarımız da insanlar gibi bazı hastalıklar ile mücadele etmek zorunda kalabilirler. Solunum sistemlerinde meydana gelen değişimler, kedilerde Astım Hastalığı ile mücadele etmek zorunda bırakabilirler. Bu hastalık kolay bir şekilde anlaşılamaması nedeni ile veteriner kontrolleri sonucunda belirlendiğini bilmeniz gerekir. Eğer gün içerisinde sık, sık öksürük sesleri alıyor ve kedinizin solunum sistemlerinde rahatsızlıklar tespit edebiliyorsanız bir an önce önlem almanız gerekebilir.

Kediler ile insanlar arasında çoğu zaman aynı belirtiler görülebilmektedir. İnsanlar, Astım Hastalığı ile mücadele ederken sıklıkla görülen öksürük durumu kediler içinde geçerli bir durum olarak gösterilmektedir. Sadece öksürük bir etken olarak gösterilmese de öksürmeye bağlı kusma astımın en belirgin özellikleri arasında yer almaktadır. Kişisel kullanım ürünlerimizin oda içerisindeki etkileri kedileri büyük oranda etkilemektedir. Özellikle parfüm ve deodorant kullanımı Astım Hastalığın oluşmasına büyük zemin hazırlamaktadır.  Kedilerde bu hastalığın tedavisine gelecek olursak;


Veteriner kontrolü aracılığı ile astımı tamamen önlemek mümkün değildir. Bazı ilaçlar, kedilerde meydana gelen Astım Hastalığı'nı sadece kontrol altına alabilmektedir. Kedi türü ve hastalığın derecesine göre uygulanılacak tedavi yöntemleri kedilerde herhangi bir değişikliğin meydana gelmesine izin vermez. Önlemi alınmaz ise öksürük nöbetleri sırasında kedinizin hayatını kaybedebileceğini de bilmeniz gerekmektedir. En ufak bir şüphelenme durumunda veterinere başvurmanızı öneriyoruz.
Ara
Cevapla


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi